Życzenia
Żywa lekcja historii z bractwem KERIN
Po raz kolejny do naszej szkoły zawitali przedstawiciele bractwa rycerskiego Kerin. Tym razem zaprezentowali lekcję historii dotyczącą początków państwa polskiego. Nasi uczniowie z ochotą wcielali się w różne postacie, m.in. Mieszka I i Dobrawę. Uczniowie byli nawet świadkami na ich ślubie.
Jak zwykle było wesoło, ale dzięki takiej lekcji uczniowie utrwalali i uczyli się ważnych faktów z naszej historii. A zakładanie szat książęcych, hełmów czy trzymanie miecza dodatkowo uatrakcyjniły te zajęcia.
7
Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego
Język łaciński wokół nas
W tym roku szkolnym nasi uczniowie na lekcjach: j. polskiego, historii, religii, muzyki, wiedzy o społeczeństwie i plastyki realizują innowację pedagogiczną - "Język łaciński wokół nas".
Celem jest podkreślenie znaczenia języka łacińskiego w dziedzictwie cywilizacyjnym Europy i zauważenie jego wkładu do rozwoju różnych dziedzin edukacji. Dlatego na wybranych przedmiotach w klasach IV - VIII będą pojawiały się treści, które przybliżą uczniom świat języka i kultury łacińskiej z naciskiem na jego żywą obecność wokół nas.
Na lekcji historii uczniowie klasy V zapoznali się z architekturą starożytnego Rzymu i przy tej okazji poznali też łacińskie nazewnictwo. Powstały ciekawe prace, które uczniowie prezentowali na forum klasy. Na szkolnym korytarzu zaprezentowano prace uczniów w postaci galerii.
12
Andrzejki 2023
Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie, o której w naszej szkole pamiętamy i którą obchodzimy.
29 listopada w godzinach dopołudniowych uczniowie starszych klas wróżyli i przepowiadali przyszłość młodszym kolegom i koleżankom z klas 1-3.
Po południu dla klas 4-8 odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z salonem wróżb.
Uczniowie świetnie się bawili podczas dyskoteki, którą poprowadził didżej dzięki ofiarności Rady Rodziców naszej szkoły.
Wspaniała dekoracja oraz ulubione przeboje sprawiły, że sala była wypełniona.
Ogromne podziękowania dla rodziców za przygotowanie pysznego poczęstunku dla dzieci.
9
Konkurs fotograficzny
Fotografowanie może być aktywną formy spędzania wolnego czasu, zatem uczniowie z klasy 6 uczęszczający na zajęcia rozwijające pt. „Świat fotografii” ogłaszają konkurs:
„Najpiękniejszy zimowy krajobraz”
Zdjęcia w scenerii zimowej w oryginalnym ujęciu należy przesłać do 15 grudnia na adres mailowy (apawlowska@superszkolna.pl).
Uczestnik konkursu wysyła tylko jedno zdjęcie wykonane osobiście i nigdzie nie publikowane.
Laureaci otrzymają dyplomy i celujące oceny z plastyki😊
Zachęcamy do rozwijania swojej wrażliwości artystycznej.
Plakat konkursowy
Mamy I m-ce w powiecie 👏👏🥇🥇
Dziś w PMDK w Trzebini odbyły się eliminacje powiatowe w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej pt. "Pierścień Świętej Kingi".
Recytatorzy prezentowali wybrane utwory o tematyce religijnej.
Aleksander Nowakowski, który po raz pierwszy reprezentował naszą szkołę w tym konkursie, zajął I m- ce w powiecie i otrzymał tym samym kwalifikację do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Kopalni Soli w Bochni
Aleksander zaprezentował utwór Jana Kasprowicza pt. "Przeprosiny Boga" i swoim występem zachwycił jury
Serdecznie gratulujemy Aleksowi talentu, zdolności recytatorskich i odwagi scenicznej!
Brawo, brawo, brawo!
Dyskoteka andrzejkowa
Zapraszamy na dyskotekę andrzejkową połączoną z salonem wróżb.
Polskie Miejsca Pamięci Narodowej
Uczniowie klasy IV na lekcjach historii realizowali projekt edukacyjny pt. ,, Polskie Miejsca Pamięci Narodowej". Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie miejsce, które jest związane z wydarzeniami lub postaciami znaczącymi dla dziedzictwa Narodu i Państwa Polskiego. Powstały piękne prace, a uczniowie poznali ważne miejsca związane z historią naszego kraju.
5
Realizacja projektu "Luźne lekcje z naukowcami"
Uczniowie klasy drugiej poznali postać Alfreda Nobla oraz jego wynalazek. Wykonali też doświadczenie o nawie "wulkan". Było naprawdę wybuchowo.
5
Projekt "Robimy latawce jak Staś i Nel"
Na podsumowanie pracy z lekturą pt. "W pustyni i w puszczy" szóstoklasiści wykonali latawce
Uczniowie mogli przez chwilę być jak Staś i Nel, którzy wędrowali przez Afrykę, szukając swoich tatusiówA jednym z pomysłów dzieci było wysyłanie latawców w nadziei, że trafią one w dobre ręce i dzięki temu dzieci zostaną uratowane.
Szóstoklasiści wykonywali latawce z różnych materiałów (nie były to pęcherze ryb, jak w przypadku Stasia Tarkowskiego).
W pracy projektowej trzeba było wykazać się dobrą znajomością treści lektury, flory i fauny Afryki.
Zapraszamy do galerii.
1
Lekcja plastyki w klasie 2.
Za oknem szaro i buro a w klasie 2 piękna, kolorowa jesień. Uczniowie wykonali metodą stemplowania drzewa w kolorowej szacie. Powstały piękne prace. Brawo drugoklasiści.
2
NASI UCZNIOWIE W GRONIE WYRÓŻNIONYCH
17 listopada na uroczystej gali w WDK w Psarach zostały ogłoszone wyniki w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu "Jesień w sztuce".
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali docenieni w części literackiej tego konkursu za napisanie wierszy o jesieni.
A oto wyniki:
JUDYTA CHODACKA - II m-ce w kategorii klas 5-8
JAKUB KIERES- wyróżnienie w kategorii klas 1-4
PAWEŁ BUŁA- wyróżnienie w kategorii klas 5-8
Brawa dla zwycięzców!
Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego
IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,, O złote pióro"
15 listopada 2023 r. dwie uczennice z naszej szkoły: Natasza Langer z klasy 5 i Judyta Chodacka z klasy 6 wzięły udział w IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,,O złote pióro Radnego Miasta Chrzanowa - miłośnika języka polskiego - Janusza Szczęśniaka".
Rywalizacja była bardzo zacięta, a dyktando o podwyższonym stopniu trudności. Nagrodzeni uczniowie musieli wykazać się celującą znajomością reguł ortograficznych i interpunkcyjnych.
Miło nam ogłosić, że w tej rywalizacji wyróżnienie otrzymała Natasza Langer z klasy 5. Gratulujemy sukcesu!
Archiwum Aktualności